Jak zacząć

Samodzielne latanie mogłoby się wydawać odległym marzeniem. Zdobycie uprawnień nie jest jednak aż tak trudne i drogie.  Sprawdź co należy zrobić żeby zrealizować swoje marzenia.

Loty zapoznawcze

Zanim wejdziesz na lotniczą drogę masz szansę pod opieką instruktora zapoznać się z wrażeniami podczas lotu szybowcem lub samolotem. Czekają na ciebie niesamowite widoki i wspaniałe doznania.

Szkolenia lotnicze

Szkolenie jest wstępem na drodze rozwoju każdego lotnika. Niezależnie od poziomu wyszkolenia każdy lot uczy pilota nowych rzeczy i wzbogaca jego bagaż doświadczeń. Z nami możesz rozpocząć swoją przygodę z lataniem od podstaw.

Inne usługi

Wynajem samolotów,  zrzuty skoczków spadochronowych, fotografia lotnicza, usługi certyfikowanego warsztatu, pikniki lotnicze, imprezy integracyjne dla firm, to część naszej oferty związanej z lotnictwem.

Loty za wyciągarką
Uwaga szybownicy! Najbliższe loty za wyciągarką w piątek 25 lipca od 14:00. LMT

Zapoznaj się z naszą ofertą

Wojtek w Lesznie
Wojtek w Lesznie W ramach oferty Centralnej Szkoły Szybowcowej zatytułowanej „trening z mistrzem”, nasz aeroklubowy kolega szybownik Wojtek Fajga latał z Januszem Centką na szybowcu Arcus.
Sezon 2014 w pełni
Sezon w pełni Ostatni weekend obfitował w wiele wydarzeń. Intensywnie lata grupa podstawowa, a pierwsi piloci z grupy szkolącej się za samolotem pod czujnym okiem inst. Henryka Gajownika rozpoczęli już swoje pierwsze samodzielne loty. Gratulacje dla Ernesta! Grupa wyciągarkowa dzielnie ich goni.
Nasz "nowy" Puchacz...
Nasz „Nowy”  Puchacz... Sekcja Szybowcowa Aeroklubu Bydgoskiego w zimowej akcji „Szlifuj z Nami” spędziła w warsztacie prawie tysiąc godzin wspólnie pracując przy sprzęcie. Minęło wiele tygodni pracy z wodnym drobnoziarnistym papierem ściernym, pastami polerskimi i farbami.
Grupa podstawowa rozpoczęła swoje loty
Kilkunastoosobowa grupa szkolenia podstawowego od kilku dni intensywnie trenuje loty za wyciągarką. Wcześniej rozpoczęła swoje zmagania z szybownictwem od podstaw grupa instruktora Henryka Gajownika szkoląca się za samolotem, teraz gonią ich koleżanki i koledzy z „wyciągarki”.
Nasi ze złotem i srebrem.
Mistrzostwa Polski Modeli Swobodnie Latających - Suwałki 2014. Po zeszłorocznych doświadczeniach pogodowych nikt z uczestników nie dopuszczał do świadomości, że w tym roku może być podobnie lub gorzej. Niestety suwalska aura i tym razem postawiła zawodnikom wysoko poprzeczkę.
O szybownictwie w Gazecie Pomorskiej
W Gazecie Pomorskiej ukazał się artykuł o szybownictwie z udziałem naszych pilotów. Zapraszamy do lektury   W minioną sobotę Mateusz Zakrzewski (300 godzin nalotu na szybowcu, informatyk, zarządza zespołem programistów) latał szybowcem nad Bydgoszczą.
Zmarł Franciszek Kukliński
30 maja 2014 roku w wieku 89 lat odszedł od nas Franciszek Kukliński były prezes Aeroklubu Bydgoskiego obdarzony dożywotnią godnością honorowego prezesa AB w roku 2001.
Aero Design 2014, czyli amerykański sukces Piotra Chmielewskiego.
W świecie lotniczym konkursy dla konstruktorów modeli samolotów „Aero Design” od lat budzą niezmiennie wielkie zainteresowanie. Tegoroczna edycja odbywająca się niedaleko Dallas w Teksasie wzbudziła nasze szczególne emocje za sprawą członka naszego aeroklubu Piotra Chmielewskiego.