start

Jak zacząć

Samodzielne latanie mogłoby się wydawać odległym marzeniem. Zdobycie uprawnień nie jest jednak aż tak trudne i drogie.  Sprawdź co należy zrobić żeby zrealizować swoje marzenia.

Loty zapoznawcze

Zanim wejdziesz na lotniczą drogę masz szansę pod opieką instruktora zapoznać się z wrażeniami podczas lotu szybowcem lub samolotem. Czekają na ciebie niesamowite widoki i wspaniałe doznania.

Szkolenia lotnicze

Szkolenie jest wstępem na drodze rozwoju każdego lotnika. Niezależnie od poziomu wyszkolenia każdy lot uczy pilota nowych rzeczy i wzbogaca jego bagaż doświadczeń. Z nami możesz rozpocząć swoją przygodę z lataniem od podstaw.

Inne usługi

Wynajem samolotów,  zrzuty skoczków spadochronowych, fotografia lotnicza, usługi certyfikowanego warsztatu, pikniki lotnicze, imprezy integracyjne dla firm, to część naszej oferty związanej z lotnictwem.

Zapoznaj się z naszą ofertą

IV Zawody na celność lądowania im. Michała Kurzeji
 IV Zawody na celność lądowania im. Michała Kurzeji są zawsze okazją do spotkania, rywalizacji i podsumowań na koniec sezonu. Memoriał to przede wszystkim pamięć o naszym koledze. Minęła już czwarta rocznica fatalnych wydarzeń.
Zakończenie sezonu 2014
Sezon 2014 w AB za nami. Termiczny okres lotny trwa zdecydowanie za krótko! Przecież dopiero co się zaczął, a my już celebrujemy jego zamknięcie konkursem na celność lądowania. Stanowczo protestujemy i żądamy państwowego skupu dni lotnych z południa Europy.
Zaproszenie na IV Konkurs na celność lądowania im.Michała Kurzeji
  11 października 2014 roku o godz. 9:00 LMT zapraszamy wszystkich pilotów szybowcowych z naszego klubu, a także chętnych z innych ośrodków do udziału w konkursie na celność lądowania. Konkurs ten jest  4 memoriałem naszego kolegi Michała Kurzeji.
Modelarze – juniorzy zakończyli sezon startowy.
Modelarze – juniorzy zakończyli sezon startowy. Sportowe modelarstwo lotnicze to bardzo wyrafinowana dyscyplina wśród sportów lotniczych. Tym bardziej cieszy fakt, że mamy swoich młodych przedstawicieli prezentujących naprawdę wysoki poziom.
O tym proszę pana, jak Ssak ciągnął Bociana
O tym proszę pana, jak Ssak ciągnął Bociana Nasze lotnisko odwiedził ultralekki Pipstrel Virus SP-SSAK wyposażony w certyfikowany zaczep w celu zademonstrowania swoich możliwości w holowaniu szybowców.
Pisklęta wylatują z gniazda
Pisklęta wylatują z gniazda Coraz większymi krokami zbliża się koniec lata i wraz z nim koniec termicznego sezonu szybowcowego. Korzystając z ciepłych dni września nasi szybownicy intensywnie je wykorzystali wyszarpując naturze jej każde ciepłe tchnienie.
Polscy szybownicy najlepsi na świecie!
Polscy szybownicy najlepsi na świecie! W niedzielę 10 sierpnia 2014 roku zakończyły się XXXIII szybowcowe mistrzostwa świata w Lesznie w klasach 15m, 18m i otwartej.
Nasi w Lisich Kątach
Nasi w Lisich Kątach W Lisich Kątach koło Grudziądza rozpoczęły się właśnie XIII Szybowcowe Mistrzostwa Polski w klasie klub A oraz Regionalne Zawody Szybowcowe w klasach A i B.