start

Jak zacząć

Samodzielne latanie mogłoby się wydawać odległym marzeniem. Zdobycie uprawnień nie jest jednak aż tak trudne i drogie.  Sprawdź co należy zrobić żeby zrealizować swoje marzenia.

Loty zapoznawcze

Zanim wejdziesz na lotniczą drogę masz szansę pod opieką instruktora zapoznać się z wrażeniami podczas lotu szybowcem lub samolotem. Czekają na ciebie niesamowite widoki i wspaniałe doznania.

Szkolenia lotnicze

Szkolenie jest wstępem na drodze rozwoju każdego lotnika. Niezależnie od poziomu wyszkolenia każdy lot uczy pilota nowych rzeczy i wzbogaca jego bagaż doświadczeń. Z nami możesz rozpocząć swoją przygodę z lataniem od podstaw.

Inne usługi

Wynajem samolotów,  zrzuty skoczków spadochronowych, fotografia lotnicza, usługi certyfikowanego warsztatu, pikniki lotnicze, imprezy integracyjne dla firm, to część naszej oferty związanej z lotnictwem.

Zapoznaj się z naszą ofertą

Polscy szybownicy najlepsi na świecie!
Polscy szybownicy najlepsi na świecie! W niedzielę 10 sierpnia 2014 roku zakończyły się XXXIII szybowcowe mistrzostwa świata w Lesznie w klasach 15m, 18m i otwartej.
Nasi w Lisich Kątach
Nasi w Lisich Kątach W Lisich Kątach koło Grudziądza rozpoczęły się właśnie XIII Szybowcowe Mistrzostwa Polski w klasie klub A oraz Regionalne Zawody Szybowcowe w klasach A i B.
Ryszard Kohls... "Takim Go zapamiętam"
  W tym dzisiejszym, nieco "zwariowanym" świecie pozostawał zawsze sobą, uśmiechnięty, otwarty na kontakt z każdym, kto chciał się dowiedzieć coś więcej o Jego profesji. Gdy wchodził do śmigłowca "wyłączał" się, skupiony na wykonaniu zadania. A byłem prawie od początków Jego fascynacji lotnictwem.
Zmarł Ryszard Kohls
W piątek 25 lipca 2014 roku odszedł od nas Ryszard Kohls, wieloletni członek Aeroklubu Bydgoskiego, posiadacz diamentowej odznaki szybowcowej nr 413, instruktor pilot szybowcowy i samolotowy I klasy, mechanik lotniczy, pilot śmigłowcowy, wieloletni kierownik Filii Lotniczego Pogotowia Ratunkowego w Bydgoszczy.
Wojtek w Lesznie
Wojtek w Lesznie W ramach oferty Centralnej Szkoły Szybowcowej zatytułowanej „trening z mistrzem”, nasz aeroklubowy kolega szybownik Wojtek Fajga latał z Januszem Centką na szybowcu Arcus.
Sezon 2014 w pełni
Sezon w pełni Ostatni weekend obfitował w wiele wydarzeń. Intensywnie lata grupa podstawowa, a pierwsi piloci z grupy szkolącej się za samolotem pod czujnym okiem inst. Henryka Gajownika rozpoczęli już swoje pierwsze samodzielne loty. Gratulacje dla Ernesta! Grupa wyciągarkowa dzielnie ich goni.
Nasz "nowy" Puchacz...
Nasz „Nowy”  Puchacz... Sekcja Szybowcowa Aeroklubu Bydgoskiego w zimowej akcji „Szlifuj z Nami” spędziła w warsztacie prawie tysiąc godzin wspólnie pracując przy sprzęcie. Minęło wiele tygodni pracy z wodnym drobnoziarnistym papierem ściernym, pastami polerskimi i farbami.
Grupa podstawowa rozpoczęła swoje loty
Kilkunastoosobowa grupa szkolenia podstawowego od kilku dni intensywnie trenuje loty za wyciągarką. Wcześniej rozpoczęła swoje zmagania z szybownictwem od podstaw grupa instruktora Henryka Gajownika szkoląca się za samolotem, teraz gonią ich koleżanki i koledzy z „wyciągarki”.